Neden IOTA’ya yatırım yaptım?

LinkedIn profilimde Aralık sonuna doğru Bitcoin seviyelerinin 10.000 dolar düzeylerine ulaşabileceğini öngören bir paylaşım yapmıştım. Tahminlerim doğru çıktı… Bitcoin 10.000 Dolar bandını kırdı! Hatta 9.12.2017 itibariyle 19.000 dolar seviyesini test etti. Fiyatların bu denli yüksek olması da kriptopara, sanal para birimi yatırımı yapmak isteyen potansiyel yatırımcılara problem yaşatma korkusu veriyor.

Yeni yatırım aracı arayanlar kripto para birimleri dünyasına geç kaldığını düşünenler IOTA’yı incelesin derim. Blockchain teknolojisinden farklı olarak Tangle sistemini kullanıyor. Tangle sisteminde madenciler bulunmuyor dolayısıyla fiyatı manipüle edebilecek büyük madenciler yok!

İşlemlerde Bitcoin’in aksine işlem ücreti veya yakıt parası (Etherum’da olduğu gibi) yok. Madenci sistemi olmadığı için fiyatı kontrol eden büyük firmalar oluşmasının önüne geçiliyor. 0.63 dolaylarında iken 3-4 ay önce keşfettim.

IOTA 1.30 Seviyelerine ulaştı dolayısıyla yaptığım küçük bir yatırım iki katına çıktı. (Yazıyı yazarken 4 dolar seviyelerini geçmiş durumda) Geleceğin teknolojisinin, nesnelerin interneti olduğu konusunda herkes hemfikir sanırım. Buna bağlı olarak IOTA para birimi tamamen bunu masrafsız para transferleri vb. sistemler kurarak hedefliyor. Elektrikli arabalar, akıllı evler derken bu para birimi de bu teknolojilerle orantılı olarak büyüyecek öngörmek çok zor değil. Sabır ve kazanç doğru orantılı. Uzun süre elinizde tutarsanız belki de Kripto para dünyasını tamamen değiştireceğine sonsuz inancım olan bu para birimini erken yakalamış olabilirsiniz..

Sonraki konularda IOTA nasıl satın alınır, IOTA cüzdanı nasıl oluşturulur gibi daha detaylı konularla sizlerle olacağız…

Not: Yatırım tavsiyesi vermiyorum, subjektif yorumumdur.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla